15.9 C
Podgorica
Srijeda, 15 Maja, 2024
spot_img

Fenomenalan start košarkašica: Crna Gora nadigrala Grčku i napravila veliki korak ka narednoj rundi

Početak nije mogao da bude bolji, crnogorske košarkašice su na pravi način otvorile Eurobasket.

Izabranice Jelene Škerović su na startu bile bolje od Grčke (74:69) i to je pobjeda koja bi mogla da im otvori vrata naredne faze Evropskog prvenstva.

Crna Gora je u Tel Avivu odlično otvorila utakmicu, ali je nakon prve četvrtine imala pet poena minusa – 23:18.

Grčka je potom imala i plus sedam (25:18), da bi uslijedila serija “crvenih” od 12:0 za prednost 30:25.

Na poluvremenu je naša selekcija bila na plus 10 (41:31), a nakon 30 minuta igre je vodila 60:49.

Bila je to dovoljna zaliha da se uđe mirno u posljednji period i da se dođe do trijumfa na premijeri, iako je protivnik u nekoliko navrata bio na minus pet…

Dragana Živković je sa 15 poena i 14 skokova predvodila naš tim, Jelena Vučetić je upisala 14, a Nataša Mek i Božica Mujović po 12 koševa. Dvocifren učinak je imala i Milica Jovanović (11).

Crna Gora sjutra igra sa Španijom (19.45), u nedjelju je rival Letonija (11.15).