Podgorica
Nedjelja, 28 Aprila, 2024
spot_img

Katastrofalna partija Budućnosti, “plavi” razbijeni od Zvezde u prvom meču polufinala

Košarkaši Budućnosti Voli doživjeli su debakl u prvom meču polufinala Admiralbet ABA lige. Podgoričani su bili nemoćni u Beogradu, potpuno nezainteresovani za meč sa Crvenom zvezdom, na kraju ubjedljiva pobjeda domaćina 93:55.

Budućnost je, u jednom od najslabijih izdanja posljednjih nekoliko godina, potpuno razočarala.

Podgorički sastav nije imao adekvatan odgovor u odbrani i često bio nijemi posmatrač napadačkih akcija rivala.

Budućnost je odigrala bez volje i želje da se suprostavi značajno kvalitetnijem rivalu.

Gosti su samo u prvih pet minuta bili ravnopravni, nakon čega je domaćin do kraja prve četvrtine stekao dvocifrenu prednost (30:16).

Razlika je u finišu druge iznosila na polovini meča iznposila 23 (51:28), a uoči posljednjih deset minuta 30 poena (73:43).

U samom finišu prednost zvaničnog šampiona iznosila je i 40 poena.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Filip Petrušev sa 17 poena.