Podgorica
Četvrtak, 2 Maja, 2024
spot_img

Danka sjajna na startu Indijan Velsa

Danka Kovinić potvrdila je odličnu formu pobjedom nad 37. teniserkom svijeta Džil Tajhman 7:5, 7:5, u prvom kolu WTA turnira u Indijan Velsu.

Na po mnogima najvećem takmičenju sezone koje nije u krugu četiri gren slem turnira, Novljanka je igrala odlične završnice oba seta. Prvi je osvojila konvertujući četvrtu set loptu, vezavši dva gema. U uvodnom setu napravila je tri brejka.

U odlučujućem setu, Crnogorka je osvojila tri posljednja gema na meču, od čega su bila dva brejka. Iskoristila je to što je rivalka bila suočena sa pritiskom uloge favoritkinje i zasluženo trijumfovala.

Meč je trajao čak dva sata i pet minuta, a Kovinić je imala 68 procenata osvojenih poena na prvi i 50 procenata na drugi servis – u obje kategorije bila je bolja od rivalke. Spasila je četiri brejk-lopte u ovom duelu a realizovala šest od 11.

Naredna Dankina protivnica biće slavna Čehinja Karolina Pliškova, sedma nositeljka u Indijan Velsu, koja je bila slobodna u prvom kolu.