Podgorica
Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024
spot_img

Crnogorske košarkašice poražene od Slovenije

Crnogorske košarkašice poražene su od Slovenije (73:60) u Ljubljani u prvom od dva kontrolna meča, koji predstavljaju posljednje provjere za oba nacionalna tima uoči Eurobasketa, koji će se održati od 15. do 25.juna. ,,Crvene” su tokom 35 minuta bile ravnopravne, ali su u finišu dozvolile rivalu da napravi razliku, povede čak i rekordnih +15 (73:58), čime je sama završinica donekle pokvarila utisak, koji je svakako bolji do rezultata.

Slovenija je pokazala da ima solidan tim u kojem kvalitetom odskaču tri igračice –Tea Oblak(koja je prije 10 godina osvojila titulu sa Polkovicama i bila u timu saJelenom Škerović), pokazala je da se sve vrti oko nje (17 poena, 12 asistencija), uzLisec i Friškovec, a pomenuti trio postigao je čak 49 poena od 73 za domaću selekciju. Sa druge strane, Crna Gora nema pravog lidera, ali ima više igračica u rotaciji koje imaju doprinos, zbog čega su ,,crvene” i držale ritam.

Slovenija je, inače,bolje otvorila meč – već nakon tri i po minuta na semaforu je pisalo 10:4, dok je na kraju prve dionice bilo 19:12. Oba tima imala su loše procente šuta, a Crna Gora je u 16.minutu, nakon košaMujovićuspjela da stigne do egala -26:26. Domaći tim nije dozvolio našoj reprezentaciji da preokrene, a Crna Gora je nakon trojkeŽivković, te lakih poenaBigovićuspjela da u 19.minutu ponovo dođe do izjednačenja – 35:35 i nagovijesti da može da se nosi sa Slovenijom.

Početak drugog poluvremena obilježila jeMarija Leković, koja je dobila šansu umjestoMilice Jovanović, koja je neočekivano bila bez košgeterskog učinka. Mlada Baranka prvo je pogodila uz faul, za prvu prednost naše selekcije (38:37), a zatim ubacila i trojku za 41:41. Ipak, za samo šest minuta Slovenija je stigla do dvocifrene prednost – serijom 13:2 (Crna Gora u tom periodu osam napada nije realizovala) domaće su u 28.minutu povele 54:43. Otpor je trajao do tri i po minuta prije kraja, kada je nakon poena AmerikankeMekbilo 65:58, a nakon toga Slovenke su trojkama stigle do ubjedljivog trijumfa.

Isti rivali odmjeriće snage i sjutra u ,,Stožicama”, sa početkom u 18 časova, što će biti generalka uoči Eurobasketa.

Dvorana: ,,Stožice”. Gledalaca:300. Sudije: M. Španič, D. Lapanović, M. Palčić. Rezultat po četvrtinama: 19:12, 18:23, 17:13, 19:12.

SLOVENIJA: Lisec 19, Oblak 17, Ivanuša 6, Friškovec 13, Sivka 3, Cvijanovič, Jakovina 2, Rupnik 3, Debeljak 5, Šrot 2, Vujačić 3, Čeh.

CRNA GORA: Mek 10, Živković 5, Mujović 8, Vučetić 10, Jovanović 5, Kovačević 7, Živaljević 2, Pašić, Radonjić, Bigović 5, Šćepanović, Leković 8.

IZVOR:POBJEDA