Podgorica
Četvrtak, 2 Maja, 2024
spot_img

CFL: Mladost bolja od Budućnosti, Dečić ponovo na vrhu

Trka za šampiona Crne Gore dobila je novog lidera, to je Dečić Admiral bet. Tuzani su savladali Jedinstvo Franca u gostima (2:0), a onda malo kasnije sačekali poraz Budućnosti od Mladosti Lob.bet (2:1).

Dečić je gostovanje u Bijelom Polju riješio golovima Igora Matića u 21. i Andreja Bajovića u 46. minutu.

Na Gradskom stadionu u Podgorici viđena su tri gola i sva tri u uvodnih nešto više od pola sata igre. Budućnost je povela preko Đorđa Despotovića u četvrtom minutu, da bi zatim na scenu stupio dvostruki strijelac Aleksa Maraš. Nakon toga su i jedni i drugi imali šanse za pogodak, ali se rezultat nije mijenjao.

Do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica stigla je Sutjeska Meridianbet i tako zadržala bod prednosti ispred Mornara. Nikšićani su relativno brzo riješili pitanje pobjednika, u 12. i 24. minutu pogodili su Anto Babić i Vasko Kalezić, da bi u 72. Marko Šimun postavio konačan rezultat.

Mornar je u komšijskom derbiju bio bolji od Petrovca – 1:0, a strijelac je bio Demir Škrijelj u 55. minutu.

Šest golova viđeno je u Tivtu, gdje je Arsenal savladao Rudar rezultatom 4:2. Andrija Bulatović doveo je goste u vođstvo u 22. minutu, međutim, do poluvremena su dvostruki strijelac Luka Maraš i Šaleta Kordić donijeli veliku prednost svojoj ekipi. U trećem minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena Nikola Milić je stavio tačku na pobjedu Arsenala.