Podgorica
Petak, 17 Maja, 2024
spot_img

Očajan početak 2024: Budućnost primila 44 gola u Bukureštu

Čak 24 primljena gola za poluvrijeme, ukupno 44 – rukometašice Budućnost Bemaxa su na loš način otvorile 2024. godinu.

I smanjile šanse da se domognu osmine finala EHF Lige šampiona, jer je ĆSM 60 minuta dominirao u Bukureštu i nanio im sedmi poraz u devet mečeva u grupi A – 44:26.

To je negativan rekord podgoričkog kluba po broju primljenih pogodaka u Ligi šampiona…

“Plave” su prije svega podbacile u odbrani, od početka su upale u ritam rivalki koje su iz minuta u minut uvećavale razliku, a na poluvremenu imale plus devet – 24:15.

Kalidiatu Niakate je sa šest golova bila najefikasnija u Budućnosti, jedan manje je postigla Tanja Ivanović.

Budućnost poslije devet kola ima tri boda i na minus četiri je od šestoplasiranog Debrecina i mjesta koje vodi u osminu finala.

Budućnost za sedam dana dočekuje upravo Debrecin u “Bemax areni”, to je vjerovatno i posljednja šansa za izabranice Bojane Popović da se uključi u borbu za plasman u nokaut fazu.

IZVOR: CDM.ME