Podgorica
Ponedjeljak, 6 Maja, 2024
spot_img

Budućnost od gotovog pravila veresiju, ali u produžetku nije dala nadu Promiteasu

Budućnost Voli je nakon produžetka pobijedila Promiteas u “Morači” 95:89 i upisala drugi trijumf u Evrokupu, u trećem kolu.

Mogli su “plavi” i lakše do bodova jer su imali 20 poena prednosti u završnici treće četvrtine, nakon što su dominirali do tog trenutka.

Činilo se da se ide ka rutinskom trijumfu ekipe Vlade Jovanovića, ali tako nisu mislili gosti, dok je utisak i da je došlo do opuštanja u redovima Podgoričana.

Razigrao se Promiteas u posljednjoj četvrtini, sjajno ga je služio šut i uspio je da preokrene i povede u završnici.

Na sreću, najprije je Fil But iz prodora izjednačio, a potom Aleksandar Lazić rampom u posljednjoj sekundi ostavio Budućnost u igri za pobjedu.

Upravo je Fil But uz Bel Hejnsa bio lider “plavih” u dodatnih pet minuta, koji su u dodatnih pet minuta kontrolisali meč.

Fil But je ubacio 18 poena, Tre Bel Hejns 16, a Alfa Kaba 14, uz 13 skokova. Dvocifren je bio i Kemeron Rejnolds sa 10 poena.

Kod gostiju, 22 poena za Džoija Janga.

Budućnost će u subotu gostovati FMP-u u ABA ligi, dok će 1. novembra nastaviti takmičenje u Evrokupu na parketu London Lajonsa.