Podgorica
Srijeda, 15 Maja, 2024
spot_img

Ajkule ponovo bez sreće u penal-ruletu

Odličan vaterpolo iako nije odlučivao o medaljama – na kraju nakon mnogo preokreta i penal-ruleta “ajkule” nisu imale sreće.

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su od Mađrske nakon peteraca na Svjetskom prvenstvu u Dohi – 18:16,nakon 32 minuta bilo je 14:14).

Neprecizni u penal seriji bili su Miroslav Perković i Draško Brguljan, pa je Crna Gora nakon Budimpešte i Fukuoke treći put zaredom završila kao osmoplasirana na SP.

Igralo se gol za gol do dva minuta prije kraja treće četvrtine, uglavnom su “ajkule” jurile rivala, a onda je Gergo Zalanki u tom trenutku svojim četvrtim golom na meču Mađarskoj prvi put donio plus dva (9:7).

Ipak, Crna Gora je ekspresno reagovala i preko Stefana Vidovića i Vlada Popadića nakon minut vratila stvari na početak (9:9).

Nastavile su ajkule u istom ritmu, pa su početkom četvrte četvrine prvi put povele (10:9, Popadić), pa ponovo nakon dva fenomenalna gola Jovana Vujovića (12:11 i 13:12)…

Još jednom se Mađarska vratila, da bi Vasilije Radović na desetak sekundi činilo se postigao ključni gol (14:13)… Međtim ni ovog puta se Mađari nisu predavali, pa je Vince Vigvari izjednačio na četiri sekunde prije kraja.

Nakon toga Crna Gora je imala i spektakularan šut Draška Brguljana sa svije polovine, ali se udarac našeg najiskunsijeg igrača odbio od prečke, pa je meč otišao u penal-rulet…